93 yaşındaki kadın korona virüsü yendi

  • Eksilt
  • Artır
  • Yorum Yap
  • Yazdır
  • Mail Gönder
93 yaşındaki kadın korona virüsü yendi
  • Linkedin'da paylaş
  • Google plus'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
314
KEZ OKUNDU
Tarih : 25.12.2020

93 yaşındaki kadın korona virüsü yendiSivas'ta Korona virüsü yenen 93 yaşındaki Fatma Şenbaş, sağlık çalışanlarına dua ederek tedavi gördüğü hastaneden ayrıldı.SİVAS - Sivas'ta korona virüsü yenen 93 yaşındaki Fatma Şenbaş, sağlık çalışanlarına dua ederek tedavi gördüğü hastaneden ayrıldı. Sivas kent merkezinde yaşayan 93 yaşındaki 9 çocuk annesi Fatma Şenbaş, 25 gün önce Covid-19 hastalığına yakalandı.

Şenbaş, hastalığının 15 günlük sürecini evde izole bir şekilde geçirdi. Şenbaş'ın nefes alıp vermekte güçlük çekmesi üzerine yakınları tarafından Sivas Numune Hastanesi'ne götürüldü ve burada tedavi altına alındı. Yaşlı kadın, 10 günlük tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşarak taburcu edildi. Şenbaş, taburcu edildiği esnada 'Allah razı olsun, hakkınızı helal edin' diyerek sağlık çalışanlarına teşekkürünü dile getirdi.'Benimle çok ilgilendiler'Şenbaş, hastanede görevli sağlık çalışanlarının kendisiyle yakından ilgilendiğini belirterek, 'Rabbim razı olsun hepsinden. Benimle çok ilgilendiler. Hemşireler, doktorlar çok ilgilendiler. Sol tarafımda çok ağrı yaptı. Nefes alıp, verdikçe ağrı yaptı. Önceden balgam çok geldi, sonradan azaldı. Şimdi de iyim, öksürük var ama az' dedi.Yaşlı kadının kızı Halime Kaya, annesinin Covid-19'u zorlanmadan atlattığını belirterek, '25 gün önce annem hastalandı.

15 gün evde yattı. 15.gün hastaneye geldik. 11 gündür de hastanede yatıyoruz. Bütün doktorlarımızdan, hemşirelerimizden çok memnun kaldık. Hem hastanenin temizliğinden hem de ilgilerinden memnun kaldık. Rabbim hepsinin işini rast getirsin. Annemin hastalığı kolay geçirdiğini gördüm ben. Televizyonlardan duyduğumuz korona çok ağır lafları bizi korkutmuştu. Doktorların ilgi ve alakasıyla rahat bir şekilde geçirdi' dedi.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
iac accreditation