Anne Adayları Fındık Önerisi

 • Eksilt
 • Artır
 • Yorum Yap
 • Yazdır
 • Mail Gönder
Anne Adayları Fındık Önerisi
 • Linkedin'da paylaş
 • Google plus'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
277
KEZ OKUNDU
Tarih : 27.9.2019

Uzmanlar annelerin beslenme döneminde fıntık tüketmenin bebeğe fayda sağlamaktadır. İlk üç aylarda bebeğin gelişmesi ve organlarının oluşmasına başladığı dönemlerdir. Bu dönemlerden sonraki dönemlerde geri kalan kısmının da nasıl gideceğini bilmelisiniz. Hamileliğin ilk üç ayında düşük tehlikesi ve kanama durumlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu dönemlerde bebeğinizin iddi problemleri var mı öğrenebilirsiniz. Sağlıklı bir bebek ve bebeğin genetik yapısını bu dönemlerde yapılan bazı testlerle anlayabilirsiniz. Bu nedenle hamilelik döneminde ilk üç ay oldukça önemlidir.

Son yıllarda anne ölümlerinde ciddi azalmalar olmuştur. Kanamaları önlemek ve anında müdahale ve önleyici tedbirlerden herkesin haberdar olması gerekmektedir. Annelerin bebeklerin gelişim süreçlerinde yeterli derecelerde protein ve vitaminleri almalıdır. Meyve ve sebzeler tüketilmeli ve mineralleri almalısınız. Aynı derecede et ve süt ürünlerini tüketmeli ve anneler proteinleri almalıdır. Bu dönemlerde tabi balık tüketilmesi de önemlidir. Balıklar omega içermesinden dolayı bebeğin zihinsel gelişimini de sağlayacaktır.

Bebeğin gelişimi için oldukça faydalı olan cevizin yanı sıra fındık da dikkat edilmesi ve tüketilmesi gereken zengin içerikler bulunan bir üründür. Anne adayları 10 adet fındık yemesiyle omega, vitamin almasına gerek duymaz. Anneler gerekli omegayı fındıktan da alabilirler.

Ek olarak hamilelik durumlarında anneler sigara ve alkolden uzak durmalılar.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
 • Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği MDR Ekol Belgelendirme hizmetleri tarafından sunulan hizmeti ile ülke genelinde adından sıkça duyuran firmadan hizmet alınabilmektedir.
  Aytaç Arat
  23.3.2021
 • Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, "Bu dönemde acil olmadıkça evden çıkılmamalı. İdrar kaçırma problemi yaşayan ileri yaştaki kişilerin hekime başvurana kadar mesane pedlerini kullanmalarını öneriyorum." diye konuşt
  Elif Demir
  17.3.2021
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Yavuz Selim Yıldırım, işitme kayıplı kişilerin, erken dönem dil-konuşma becerisi kazanabilmesinin yolu, erken teşhis ve nedene yönelik tedavi çok önemlidir. Ayrıca koklear implantlı (biyonik kulaklı) çocuklard
  Sıla Genciz
  17.3.2021
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri