Bedendeki Morluklar Nasıl Geçer?

 • Eksilt
 • Artır
 • Yorum Yap
 • Yazdır
 • Mail Gönder
Bedendeki Morluklar Nasıl Geçer?
 • Linkedin'da paylaş
 • Google plus'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
378
KEZ OKUNDU
Tarih : 1.7.2019

Morluklar bir darbe alınmasıyla, düşme veya bir yere çarpma nedeniyle oluşan yaralardır. Bu morluklar farklı renklerde ve tonlarda olabilirler. Dokularda kalan kan nedeniyle mor olarak başlamaları daha yaygındır. Peki, bu morluklar doğal yöntemle nasıl geçer?

Soğuk kırmızı et; Elbette bu doğal çözüme pek çok filmde veya televizyon dizisinde rastlamışsınızdır. Oldukça komik bir görüntüdür ancak çok eski ve saygı duyulan bir çözümdür. Etin, özellikle pirzolanın oluşmak üzere olan izin emilmesine yardımcı olduğunu söylerler.Bu çözümü kullanmak için morarmanın ortaya çıkmasını beklememenizi şiddetle öneririz. Bunun yerine soğuk eti hemen uygulayın ki morluk oluşmasın.

Buz küpleri; Morlukların üzerinde buz küplerini kullanırken çok dikkatli olun. Onları doğrudan cildinizin üzerine koymayın. Çünkü buz cildinizin tahriş olmasına ve yanmasına yol açabilir.Açık bir yaranız varsa buz uygulamamalısınız. Ancak sadece morluk varsa temiz bir bezin veya çantanın içine buz koyup uygulamayı yapabilirsiniz.

Elma sirkesi; Elma sirkesinin kanınızın daha iyi bir şekilde dolaşmasına yardım edeceğini göreceksiniz. Morluk yavaş yavaş kaybolacak. Morarmayı azaltmaya yardımcı olmak için biraz elma sirkesini soğuk suyla seyreltin. Sonra etki altındaki bölgeye bir pamuk yardımıyla uygulayın.

Tuz ve limon; Bir morarma olması durumunda, limon, cildinizin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.Bu ev yapımı çözümü hazırlamak için bir bezin üzerine taze sıkılmış limon suyunu dökün ve biraz tuz serpin. Sonra morluğun üzerine uygulayın. Daha sonra 30 dakika bekletin.

 

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
 • Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği MDR Ekol Belgelendirme hizmetleri tarafından sunulan hizmeti ile ülke genelinde adından sıkça duyuran firmadan hizmet alınabilmektedir.
  Aytaç Arat
  23.3.2021
 • Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, "Bu dönemde acil olmadıkça evden çıkılmamalı. İdrar kaçırma problemi yaşayan ileri yaştaki kişilerin hekime başvurana kadar mesane pedlerini kullanmalarını öneriyorum." diye konuşt
  Elif Demir
  17.3.2021
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Yavuz Selim Yıldırım, işitme kayıplı kişilerin, erken dönem dil-konuşma becerisi kazanabilmesinin yolu, erken teşhis ve nedene yönelik tedavi çok önemlidir. Ayrıca koklear implantlı (biyonik kulaklı) çocuklard
  Sıla Genciz
  17.3.2021
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri