Boyun Düzleşmesi Nasıl Geçer, Sıcak İyi Gelir Mi?

  • Eksilt
  • Artır
  • Yorum Yap
  • Yazdır
  • Mail Gönder
Boyun Düzleşmesi Nasıl Geçer, Sıcak İyi Gelir Mi?
  • Linkedin'da paylaş
  • Google plus'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
4093
KEZ OKUNDU
Tarih : 27.5.2019

Boyun düzleşemesinde sıcağın iyi gelip gelmeyeceği ile ilgili bir çok soru internette yer almaktadır. Soğuk tutmak mı sıcak tutmak mı daha yararlı olacaktır. Boyun düzleşmesi sorunları dünyada yer alan insanların hayatları ve yaşam standartlarının değişmesi sebebi ile bir çok kişide görülebilen bir sorundur.

Özellikle işletmelerde çalışanlar ve bilgisayarlara sürekli bakmak zorunda olanların, telefona kitlenerek elimizden telefonların düşmemesi nedeni de bu sorunun ortaya çıkmasının başlıca nedenleridir. Aynı zamanda darbe, yanlış egzersiz, ağırlık kaldırma, uyku bozukluğu, duruş bozukluğu, yanlış yastık seçimi de diğer nedenleri olarak bilinemtkedir.

Sırt ve omuriliğimizin tamamlayıcı bir parçası olarak bildiğimiz boynumuzda oluşan ağrılar sırttan bele kadar bazı durumlarda inebilmektedir. Boynumuzda beynimize giden damarların ve sinirlerin geçtiği noktalar olması sebebi ile vücudumuz için önemli olan alanlarımızdandır. Sinirlerin zarar görmesi, omurların kayması vs.. nedenlerle boyunlarda duruş kaybolur ve düzleşir. Kolda karıncalanmalar, bel ağrıları, baş ağrıları, denge sağlayamama gibi bir çok problemleri de beraberinde getirmektedir.

Bu gibi durumlarda boyun düzleşmesi sorunlarınıza fizik tedavi, ağrı kesici krem, egzersizler, masaj uygulama ve sıcak tutmak gerekmektedir.

Boyun düzleşmesi problemlerine en iyi gelen uygulama şekli sıcak uygulama olarak bilinmektedir. Boyunda yer alan kaslar bazı nedenlerle işlevlerini yerine getirmemekte ve sertleşmektedir. Hemen ütü ile havlu ıslatabilir veya kaynar derecede olmayan kadar sıcak su torbaları ile boyun düzleşmesi ve ağrısı yaşadığınız alanlarda uygulamalarınızı yapmalısınız. Kaslarınızı bu sıcak uygulama ile rahatlatacak ve yumuşatacaksınızdır.

Fakat bilmelisiniz ki bu tarz uygulamalar hastalığınızı tedavi etmez sadece ağrılarınızı ortadan kaldırabilir. En iyi tedavi için mutlaka ve mutlaka ortapedi polikliniğine gitmeli ve fizik tedavi işlemlerine başlamalısınız.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
iac accreditation