Çarkıfelek Çiçeği Tedavisi

 • Eksilt
 • Artır
 • Yorum Yap
 • Yazdır
 • Mail Gönder
Çarkıfelek Çiçeği Tedavisi
 • Linkedin'da paylaş
 • Google plus'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
353
KEZ OKUNDU
Tarih : 4.9.2019

Çarkıfelek çiçeği kan basıncını düzenlemede oldukça etkilidir. Yine de, yeni bir tedaviye başlamadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Kan basıncını kontrol altına almak için tek seçenek ilaç tedavisi değildir. Kan basıncınızı normal seviyede tutmanıza yardımcı olacak birçok yararlı ve doğal tedavi de bulunmaktadır. Çarkıfelek çiçeği bunlardan biridir. Bu yazıda kan basıncını düzenlemek için çarkıfelek çiçeğini nasıl demleyeceğinizi ve tüketeceğinizi anlatacağız.

Çarkıfelek çiçeği 16. yüzyılda İspanyol konkistadorlar tarafından Güney Amerika’da keşfedilmiş olsa da bu bitkinin kökeninin Meksika’ya dayandığına inanılır. Çarkıfelek çiçeğinin sahip olduğu faydalı ve iyileştirici özellikleri sebebiyle Aztek ve İnka uygarlıklarında sıkça kullanıldığına dair bir inanış da vardır.

Çok hızlı büyüyen ve tedavi edici özelliği olan bu sarmaşık bitkinin boyu 9 metreye kadar uzayabilmektedir. Genellikle mor renge, güçlü bir aromaya ve oldukça özel bir şekle sahiptir.

Bu bitkinin meyveleri insanlar ve hayvanlar için epey çekici bir lezzete sahiptir. Çarkıfelek meyvesi olarak bilinir ve Amerika’nın çeşitli ülkelerinde sıklıkla tüketilen popüler bir meyvedir.

Kan Basıncının Düzenlenmesine Yardımcı Olan Çarkıfelek Meyvesinin Yararları

Dünyada yüksek kan basıncı problemiyle mücadele eden birçok insan vardır. Felç, kalp krizi ve diğer kalp hastalıklarına yol açabilen bu rahatsızlığın az sayıda semptomu bulunmaktadır. Buna rağmen, çarkıfelek çiçeği gibi doğal çözümlerle tedavi edilmesi mümkündür.

Çarkıfelek çiçeğinin sağlığa birçok yararı bulunmaktadır. Asabiyet, uykusuzluk, felç gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olan çarkıfelek çiçeği kan basıncını düzenlemek için de ideal bir tedavidir.

Bu bitki aynı zamanda doğal bir sakinleştirici ve kas gevşetici görevi görür. İçeriğinde bulunan flavonoidler ve alkaloidler sayesinde kalp ritmini ve kan basıncını düzenler. 

Demlenerek içilebildiği gibi, hap veya şurup formunda da kullanılabilir.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
 • KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, dünyada da ilk örneklerden biri olan 'Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı' çerçevesinde belge verecek Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onaylı akreditasyon kurumları ile belgenin alım koşu
  Mehmet Kurt
  1.6.2021
 • Kırıkkale'de ekipler ceylan derisi üzerine el yazması İncil'i satmak için alıcı arayan şüpheliler için harekete geçti. Ekipler kitabı almak için şüphelilerle iletişime geçti. Kitap için 13 milyon dolar talep eden şüpheliler yakalandı. Erken Hristi
  İlker Bilir
  1.6.2021
 • Dr.Semra Bariboğlu, psikiyatrik rahatsızlıkların tedaviyi aksattığını, rahatsızlığın şiddetini arttırdığını söyledi.
  Rıdvan Tok
  1.6.2021
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri