Daha Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin Besin Önerileri

  • Eksilt
  • Artır
  • Yorum Yap
  • Yazdır
  • Mail Gönder
Daha Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin Besin Önerileri
  • Linkedin'da paylaş
  • Google plus'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
422
KEZ OKUNDU
Tarih : 26.11.2019

Daha Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin Besin Önerilerini Sağlık Küpü haber sitesinin ilgili içeriğinden anında inceleyebilirsiniz.

Saç bakımınıza dikkat ediyor ama bir sonuç alamıyorsanız, vitamin eksikliği yaşıyor ya da düzgün beslenmiyor olabilirsiniz. Bu noktada aldığınız besinlere oldukça dikkat etmelisiniz.

Yumurta
Yumurta saçların uzaması için gerekli protein ve biyotin gibi elementleri içerir. Yumurta tüketmek saçların uzamasında büyük rol oynar.

Somon
Bilimsel araştırmalar omega-3 yağ asitleri içeren besinleri tüketmek saç köklerini canlandırıyor ve daha kısa sürede uzamasını sağlıyor. Ayrıca somonda bulunan diğer B12 ve demir gibi vitaminler de saç

Tavuk
Saç tellerimizin %80'i keratinden oluşmaktadır. Keratin üretimi için ise proteine ihtiyacımız vardır. Bu bakımdan tavuk tüketmek protein ihtiyacımızı karşılanmasını sağlar.

Badem
Saç büyümesini aktif hale getiren ve saçları güçlendiren E vitamini ihtiyacı badem tüketerek karşılanabilir. Günlük 30 gram badem tüketmek E vitamini ihtiyacımızın %70'ini karşılar

Kabak çekirdeği
Kabak çekirdeğinde bulunan B1, B2, B3 ve B4 vitamini saç uzamasını destekler. İçindeki diğer B5 ve B6 vitaminleri ise kafa derisi sağlığı için gereklidir.

Yeşil mercimek
Yeşil mercimek demir içeriği bakımından oldukça zengin bir besindir. Saçlarımızın ihtiyaç duyduğu demir ihtiyacını karşılar.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
iac accreditation