Dil Üzerinde Biriken Toksinleri Temizleyin

 • Eksilt
 • Artır
 • Yorum Yap
 • Yazdır
 • Mail Gönder
Dil Üzerinde Biriken Toksinleri Temizleyin
 • Linkedin'da paylaş
 • Google plus'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
455
KEZ OKUNDU
Tarih : 11.6.2019

Dil temizleme uygulaması, kadim Yogik kitaplarda geçen ve binlerce yıldır Yogiler tarafından uygulanan beden ve zihin temizleme tekniklerinden biridir.

Güneş battıktan sonra kendi kendini temizleme ve arınma sürecine giren bedenimiz, gün içinde topladığı toksinleri atmaya başlar. Bu süreç içerisinde dilimiz üzerinde de beyaz bir bakteri tabakası birikir. Bu bakteri tabakasını sabah kalkar kalkmaz sıyırıp atmazsak, yediklerimiz-içtiklerimizle bir kısmını tekrar yutar, bedenimizde toksin biriktiririz. Dilimizde kalan kısmı da günbegün çoğalarak ağız kokusu yapar, tat alma duyumuz kısıtlanır ve nefes almamızda engel yaratır.

Ezoterik bilgilerde de dili temizlemek, beden, zihin ve ruh dengesini kurmada yardımcıdır. Dilimiz; tüm beden, zihin ve ruhu etkiler. Dili, temizleme ve kazıma yoluyla uyarmak, Akupresür (Acupressure) etkisi gösterir ve tüm bedene etki eden kulak, ayak ve eller gibi bölgelerdeki enerjiyi canlandırır.

Günümüzde artık birçok diş doktoru dil temizliğini tavsiye etmektedir. Dilin diş fırçası arkası ile temizlenmesi, dili uyarabilir ancak bakterileri dışarı atmaz. Uygulamamızın Detoks işlevi görebilmesi için Dil Sıyırıcı kullanmak en sağlıklısıdır.

Dil Temizliğini Nasıl Yapacağım?

Her sabah uyandığımızda yapmamız gereken, tuvalet ihtiyacımızı gidermek (bu da bir detoks işlemidir) ve dişlerimizi fırçalayıp, dilimizi temizlemektir.
Dişlerimizi fırçaladıktan sonra Dil Sıyırıcı ile dilimizi arkadan öne doğru sıyıralım.
Beyaz bir bakteri tabakası (bazen sarı da olabilir- beslenmemize bağlı) çıktığını göreceksiniz. Su ile sıyırıcıyı temizleyin ve sıyırma işlemini birkaç kez tekrarlayın. Mümkün olduğunca dilin arka kısmından sıyırmaya gayret edin. İlk başlarda öğürme yapabilir. Zorlanıyorsanız ilk günlerde dilin daha ucundan başlayın sıyırmaya. Gün geçtikçe alıştığınızı göreceksiniz.

Bu alışkanlığı düzenli olarak hayatımıza geçirdiğimizde, ağzımızın içi daha hijyenik ve kokusuz, yemekler de daha lezzetli olacak…

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
 • Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği MDR Ekol Belgelendirme hizmetleri tarafından sunulan hizmeti ile ülke genelinde adından sıkça duyuran firmadan hizmet alınabilmektedir.
  Aytaç Arat
  23.3.2021
 • Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, "Bu dönemde acil olmadıkça evden çıkılmamalı. İdrar kaçırma problemi yaşayan ileri yaştaki kişilerin hekime başvurana kadar mesane pedlerini kullanmalarını öneriyorum." diye konuşt
  Elif Demir
  17.3.2021
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Yavuz Selim Yıldırım, işitme kayıplı kişilerin, erken dönem dil-konuşma becerisi kazanabilmesinin yolu, erken teşhis ve nedene yönelik tedavi çok önemlidir. Ayrıca koklear implantlı (biyonik kulaklı) çocuklard
  Sıla Genciz
  17.3.2021
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri