Hamilelerin Hastane Çıkışında İhtiyaç Duyacakları

 • Eksilt
 • Artır
 • Yorum Yap
 • Yazdır
 • Mail Gönder
Hamilelerin Hastane Çıkışında İhtiyaç Duyacakları
 • Linkedin'da paylaş
 • Google plus'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
245
KEZ OKUNDU
Tarih : 6.11.2019

Mis gibi kokusu ile dünyaya merhaba diyen bu küçük yavrular cennetin kokusunu da üzerinde getirir sanki. Bebeğin geleceği güne kadar yaşanan heyecan ve sabırsızlık ise anne için unutulmazdır.

Bir bebeğin anne karnında geçirdiği zaman ortalama 40 haftadır. Erken doğum olasılığına karşın; bebek ihtiyaçlarının 32. haftadan itibaren tamamlanmış olması gerekir. Anne ve bebeğin ihtiyaçlarının bulunduğu doğum çantasının hazırlanarak, kolay ulaşılabilir bir yere konulması faydalı olacaktır. Anne adaylarının en çok merak ettiği şeylerden biri bebek alışverişinin nasıl yapılması gerektiğidir. Anne ve bebeğe dair çok farklı ürün çeşitleri bulunmaktadır. Kolay kullanımı ve yenidoğan bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılaması adına hastane çıkışı; doğum çantasında olmazsa olmazlardandır.

5 Parçadan Oluşan Hastane Çıkışı

Hastane çıkışı setlerinde; yenidoğan bir bebeğin ihtiyaç duyabileceği her ürün bulunmaktadır. 5 parçadan oluşan hastane çıkışında; bebeğin kafasını sıcak tutacak bir şapka, elleri için eldiven, patikli alt tulum, kolayca giydirilebilen üst ve önlük bulunmaktadır. Birbirinden renkli ve sevimli hastane çıkışlarının, kız ve erkek bebekler için farklı modelleri bulunmaktadır. Hastane çıkışları; % 100 pamuklu kumaştan üretilmiş olup bebeğin cildine zarar verecek herhangi bir madde içermemektedir.

10 Parça Hastane Çıkış Setleri


10 parça hastane çıkış setlerinde bebek için 2 takım bulunmasının yanı sıra; bebek battaniyesi de bulunmaktadır. Yenidoğan bir bebeğin, ihtiyacı olan tüm giyim ürünlerini içermesi adına 10'lu hastane çıkış setleri; ebeveynler tarafından çok tercih edilmektedir. Battaniye, iç zıbın, şapka, eldiven, tulum ve alt-üst takımdan oluşmaktadır.

Kız ve erkek bebekler için her zevke hitap edecek çok çeşitli hastane çıkışı setleri bulunmaktadır. Ayrıca % 100 pamuk ve yumuşacık bir kumaştan üretilen bebek kıyafetlerini; anneler gönül rahatlığı ile kullanmaktadırlar.

Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Bebek alışverişi yapılırken; bebeğin yenidoğan aşamasında kullanacakları ile sonraki aylarda gerekli olanlarını ayrı düşünmek gerekmektedir. Bebeğin yanı sıra yeni annenin de hastanede kullanacağı kıyafetlere ve ürünlere ihtiyacı bulunmaktadır. Doğum çantası hazırlanırken anne ve bebek için iki ayrı çanta hazırlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Hastane ortalama 2 gün kalınacağı varsayılarak hazırlık yapılmalıdır.

Doğum çantasına bebek için konulması gerekenler;

En az 2 adet hastane çıkışı (her ihtimale karşı yedeklemek için), 1-2 adet alt üst takım veya tulum, bebek bezi, bebek battaniyesi, ıslak mendil, pişik kremi ve bebeği taşımak için ana kucağı veya puset.

Doğum çantasına anne için konulması gerekenler;

 2 adet gecelik veya pijama, 1 adet sabahlık, bir kaç çorap ve iç çamaşırı, terlik, diş macunu ve fırçası, hijyenik ped, tarak, şampuan, tarak, hastaneden çıkarken giyilebilecek rahat bir kıyafet.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
 • Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği MDR Ekol Belgelendirme hizmetleri tarafından sunulan hizmeti ile ülke genelinde adından sıkça duyuran firmadan hizmet alınabilmektedir.
  Aytaç Arat
  23.3.2021
 • Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, "Bu dönemde acil olmadıkça evden çıkılmamalı. İdrar kaçırma problemi yaşayan ileri yaştaki kişilerin hekime başvurana kadar mesane pedlerini kullanmalarını öneriyorum." diye konuşt
  Elif Demir
  17.3.2021
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Yavuz Selim Yıldırım, işitme kayıplı kişilerin, erken dönem dil-konuşma becerisi kazanabilmesinin yolu, erken teşhis ve nedene yönelik tedavi çok önemlidir. Ayrıca koklear implantlı (biyonik kulaklı) çocuklard
  Sıla Genciz
  17.3.2021
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri