Hamilelikte Doğru Bilinen Bazı Yanlışlar

  • Eksilt
  • Artır
  • Yorum Yap
  • Yazdır
  • Mail Gönder
Hamilelikte Doğru Bilinen Bazı Yanlışlar
  • Linkedin'da paylaş
  • Google plus'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
359
KEZ OKUNDU
Tarih : 10.7.2019

Hamilelik süreçleriniz boyunca bir çok yanlış bilginin yaygınlığı görülmektedir. Bizlerde sizler için bu doğru bilinen yanlışları derledik.

Öncelikle meyvenin tok tuttuğunu düşünenler yanılıyor. Meyveler tok tutmaz, acıktırır. Acıktığınızda yumurta ve süt gibi besinler tüketmeniz sizi çok daha fazla tok tutacaktır ve aynı zamanda protein ihtiyacınızı karşılayacaktır. Meyveler sağlıklı besinlerdir ancak içerisinde yer alan şeker miktarları sebebiyle gebelik dönemlerinde abartılmadan yenilmelidir.

Gebelikte saç boyanmaz ile ilgili duyacağınız bilgilerde ise gebelik döneminde 12. haftadan sonra saç boyanızı yaptırabilirsiniz.

Hamileliğiniz sırasında kullanabileceğiniz pek çok ilaç vardır. Doktorunuzla irtibat halinde olarak ve danışarak ilaç kullanımı yapabilirsiniz. Gelişmekte olan tıp ve teknolojinin sayesinde hamilelik döneminde bazı ameliyatlar dahi mümkün olmaktadır.

Hamilelikte rastlayacağınız ceviz tüketimi bilgileri konusunda ise çocugunuz zeki olsun diye avuç avuç ceviz yemenize gerek yoktur. Ceviz tüketimi çocuk için faydalıdır ancak abartmadan her gün 1 veya 2 adet ceviz tüketilmelidir.

Havaalanları, avmlerde bulunan xray cihazlarından geçmek zarar vermez, bu cihazların yaydığı ışınlar röntgen ışını değildir.

Gebelik döneminde herşey yenilememektedir. Gebelik döneminde normalden çok daha dikkatli beslenmek gerekmektedir.

Gebeler ultrason dönemlerinde tatlı yemeyle bebeğin daha çok hareket edeceğini düşünmektedir. Çocuğun çok hareket etmesi ve her tarafının görünmesi için ultrason öncesi tatlı besinlerin yenmesi son derece zararlıdır.

Hamilelik döneminizde düz ayakkabılar giymek, yalın ayak yürümek basınçları ayaklara vermektir. Bu sebep ile hafif topuklu ayakkabılar veyahut spor ayakkabılar kullanılabilir.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri