Harbonatlı Suyun Yararları

 • Eksilt
 • Artır
 • Yorum Yap
 • Yazdır
 • Mail Gönder
Harbonatlı Suyun Yararları
 • Linkedin'da paylaş
 • Google plus'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
393
KEZ OKUNDU
Tarih : 2.7.2019

Her öğünün ardından bir bardak su ile karıştırılan yarım çay kaşığı karbonat içmek yararlı olabilir. Vücudun aşırı alkalı olmasını önlemek amacı ile önemli bir kaynaktır.

Dünya genelinde her evde bulunan karbonat ucuz bir ürün olarak bilinmektedir. Sadece yemeklerde kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Karbonat temizlik işlerini dahi kolaylaştırabilen bir üründür. Sağlığa da bazı katkıları bulunmaktadır.

Az miktarlarda kullanılarak tüketilmesi gereken karbonatın düzenli kullanımı olduğunda asit düzeyini azaltmakta ve kanın doğal pH seviyesini dengelemektedir. Vücudun genel işleyişini de desteklediği görülen bu ürünü suda çözmek dünyada en eski kullanılan tedaviler arasında yer almaktadır.

Doğla asit giderici olan karbonatın en iyi özelliklerinden biri olmasını sağlamaktadır. Rahatsız edici mide ekşimelerinde önlemek adına karbonatlı su tüketmek yararlı olabilir. Bir bardak su ile seyreltildiğinde iltihaplanmayı ve gazı da önleyici etkisi vardır. Hazımsızlıktan da hızlıca kurtulmanızı karbonatlı su sağlayacaktır.

Çoğu besin vücudunuzda asit üretmekte ve beraberinde farklı hastalıklara yakalanmayı da hassas hale getirmektedir. Karbonatın üretilen asiti etkisiz hale getirmek için, kendi çapında etki yaratması amacı ile doğal bir ilaç olarak kullanıldığını bilmekteyiz. Vücudunuzun pH dengesini sağlayarak sağlığınızı düzeltmektedir. Vücutta üreyen asit, büyük ölçüde kemik erimesi, eklem iltihabı ve hatta kanser riski ile bile ilişkilendirilebilir. Bu sebeple çok uygun fiyatlı olan bu ürün ile doğal tedavi yöntemininizi kendiniz yaratabilirsiniz. Unutmayın. karbonatın aşırı kullanımı da vücudu aşırı alkali hale getirmektedir ve günlük az bir miktar tüketilmesi sadece fayda sağlayacaktır.


Aynı zamanda karbonatlı su mikropları kırar, idrar yolu enfeksiyonlarını azaltır, gut ve diğer eklem sorunlarının giderilmesine de yardımcı olur.

Karbonatlı suyun genel dozu ise 1/2 çay kaşığına yaklaşık 3 gr karbonat ve 1 bardak su yaklaşık 200 mL olarak iki öğünü karıştırmalısınız. Karbonatlı suyun tadı güzel değildir ancak sağlığınız için çok faydalı olabilir. Karbonatı beslenme düzeninize dahil etmeli ve bu dahiliye sonrasında olumlu etkileri farkedebilirsiniz.


 

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
 • Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği MDR Ekol Belgelendirme hizmetleri tarafından sunulan hizmeti ile ülke genelinde adından sıkça duyuran firmadan hizmet alınabilmektedir.
  Aytaç Arat
  23.3.2021
 • Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, "Bu dönemde acil olmadıkça evden çıkılmamalı. İdrar kaçırma problemi yaşayan ileri yaştaki kişilerin hekime başvurana kadar mesane pedlerini kullanmalarını öneriyorum." diye konuşt
  Elif Demir
  17.3.2021
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Yavuz Selim Yıldırım, işitme kayıplı kişilerin, erken dönem dil-konuşma becerisi kazanabilmesinin yolu, erken teşhis ve nedene yönelik tedavi çok önemlidir. Ayrıca koklear implantlı (biyonik kulaklı) çocuklard
  Sıla Genciz
  17.3.2021
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri