Kahve Tüketiminizi Azaltmak İçin Süper İpuçcları

  • Eksilt
  • Artır
  • Yorum Yap
  • Yazdır
  • Mail Gönder
Kahve Tüketiminizi Azaltmak İçin Süper İpuçcları
  • Linkedin'da paylaş
  • Google plus'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
315
KEZ OKUNDU
Tarih : 9.7.2019

Aşırı kahve tüketimi yapıyorsanız ve bu alışkanlığınız bağımlık düzeyindeyse hemen içeriğimizi inceliyin.

Hayatınızdan kahveyi çıkararak devam etmek için en sağlıklı yöntemler burada. Sabahlar uyandığınızda bir fincan kahve içmek bir çok insanın sevdiği, hoşuna giden bir alışkanlığıdır. Hiperaktiviteye neden olan kafein ile birlikte sizi uyanık hissetiren bu içecekte gün içerisinde bir veyahut iki bardak tüketmenizde bir problem görülmemektedir. Ancak daha fazla tüketim varsa büyük sağlık problemleri başınızı ağrıtabilir.

Herşeyin yeteri kadarı iyidir, bir şeyi ne olursa olsun aşırı kullandığınızda vücudunuz bazı şeylere tolerans gösteremeyecektir. Çok fazla kahve tüketmek de vücudunuzaki etkinliği arttırmakta, anksiyete, sinirle ilgili sorunların yanı sıra kalpte çarpıntılara da neden olabilmektedir. Sinir sisteminizde yaşayacağınız bazı sorunlar olabilir.Ek olarak kahvede kahweol ve cafestol bulunur. Bunlar kanda “kötü kolesterol” (LDL) adı verilen maddeyi arttırır.

Aşırı Kahve Tüketimini Bırakmak İçin;

* Günlük tükettiğiniz kahve miktarını bir anda değil de, kademeli bir şekilde azalmalısınız.

* Süt kahve bırakılması konusunda en etkili yöntemler arasındadır Kahvenize süt katmaya çalışın, süt kahvenin daha az tüketilmesini durdurmak için bir yoldur.

* Kahvenizi kafeinsiz olanlarla değiştirin. Kafeinsiz kahve kolestrolü arttırabilir ancak bağımlılığınızı bırakmış olursunuz.

* İş yerinde molalarınızda kahve tercih etmeyi alışkanlık haline getirdiyseniz, bunları meyveler, meyve suları, çay gibi diğer sağlıklı atıştırmalıklarla değiştirin.

* Eğer ki uyanık kalmak için kahve tüketiyorasnız onun yerine kendinize toparlamak için 15-30 dakika arası biraz kestirmeniz daha iyi sonuçlar almanıza neden olacaktır.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
YORUMLAR(İLK YORUM YAPAN SEN OL)
En Yeni Haberler
"Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini e-postanızdan takip etmek için sağlık küpü bültenine üye olun."
UYGULAMALAR
App Store Google Play
TAKİP EDİN!
Saglikkupu.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Üroloji Doktoru Bel Fıtığı Doktoru Sağlık Haberleri